MHtv - Miloslav Hlavsa | výroba audiovizuálních záznamů (svatby, oslavy, prezentace a další)

Kdo jsme

Jmenuji se Miloslav Hlavsa a se svými spolupracovníky se pohybuji již přes 15 let v oblasti televizní techniky. Zakládáme si na profesionálně odvedené práci a vstřícnosti zákazníkům. Jsme schopni vyhovět individuálním požadavkům. Naše služby jsou dostupné nejen firmám, ale hlavně běžné klientele. Spolupracujeme například s Kralupským televizním vysíláním, příbramskou TV Fonka, Polabskou regionální TV PORT, košickou TV NAŠA a dalšími.
Profesionální služby v oblasti audiovizuálních technologií. Natočíme Vám video, sestříháme, vyhotovíme na DVD, BD či VHS (včetně potisků). Vyrobíme videoprezentaci pro Vaše webové stránky v potřebném formátu. Pro firmy a organizace zhotovíme reklamní spoty, vzdělávací pořady, dokumenty apod. Máte-li doma starší film (8 či 16 mm), přepíšeme Vám ho na optická média - podrobný rozpis služeb.
Potřebujete-li právě naše služby, jsme Vám k dispozici. Proto nás neváhejte kontaktovat buď na telefonu 775 610 315 nebo na e-mailu info@mhtv.cz. Projděte si naše stránky MHtv a pročtěte si ceník s příklady, jak si vypočítat cenu zakázky. Dále nakoukněte do referencí, kde najdete, s kým dlouhodobě spolupracujeme a kdo využil naše služby.


Z historie

Videotvorbě se vlastně věnuji již od svých 18 let. Kdo totiž nezačínal na klasickém amatérském formátu 8 mm, ten neví, jaký je to luxus mít k dispozici více než pouhé tři minuty záznamu. Postupně jsem se profesně seznámil s většinou používaným systémů "pohyblivých obrázků", promítal jsem 16 mm filmy, pracoval s rekordéry systému Video 2000, VHS i S-VHS. Při téměř desetileté praxi v lokálním vysílání kabelové televize TES Litvínov (později TES Média a následně Karneval) jsem se podílel na vytváření dramaturgie i vizuální podoby lokálního televizních kanálu pro cca 25 000 diváků v Praze 8, Praze 9, Neratovicích a Kralupech nad Vltavou. Vymyslet, natočit, sestříhat, zařadit do vysílání a zapracovat do teletextu. A navíc udržovat v aktuálním stavu textový "videotext" na počítači Amiga – doplněk vysílání zpravodajství z digitálních kazet DVcam. Po jistý čas jsem zajišťoval rozjezd videotextového vysílání i v krušnohorském okruhu. Zde mělo vysílání, pro cca 45 000 diváků, velice vysokou sledovanost, ačkoli se jednalo v drtivé většině jen o videotext. Vznikem operátora Karneval, byla tato vysílání předána soukromým subjektům. V té době vznikl například kurs základů břišního tance (ve dvojjazyčné mutaci) nebo třeba sportovně-poetický dokument "Co je to nohejbal". Ten získal v roce 2006 druhé místo na festivalu sportovních filmů druhé místo v kategorii Sport pro všechny. Na tomto filmu spolupracoval slovenský scénárista Ivan Matia a běloruská režisérka Katja Čarnuševič. Z metodických materiálů jmenuji například základní pravidla a postupy pro nohejbal, vyráběné pro Český nohejbalový svaz. V současné době jsem zaměstnán v České televizi jako technik záznamové techniky a práce s úpravou videa se mi staly koníčkem. Díky tomu, že na jejich množství nejsem ekonomicky plně závislý, mohu se jim věnovat s větší volností. Svůj podíl na tom má určitě i tým mých spolupracovníků.
Na mnohé zakázky jedna kamera nestačí, stejně tak je výhodnější zadat grafické práce někomu, kdo má s grafikou větší zkušenosti. I v oblasti hudebních motivů spolupracuji s odborníky – převážně se rekrutují z řad učitelů na Základních uměleckých školách. A jako vzpomínku na působení v lokální televizi jsem velice rád přivítal nabídku infokanálu v Kralupech nad Vltavou. Kamerové, strihačské a grafické práce při živě vysílaných zasedáních Zastupitelstva města s možností telefonických připomínek byla vždy hojně sledována.
Z mých posledních prací ještě zmíním několikaletou spolupráci se studenty Pražské konzervatoře, jejichž Vánoční koncerty již několik let natáčím nebo spolupráci s dětským baletním divadlem při DDM Praha 5.